جامعه

مدیر کل راهداری:

فاصله غیرمجاز بیشترین نوع تخلف در جاده های آذربایجان غربی است

فاصله غیرمجاز بیشترین نوع تخلف در جاده های آذربایجان غربی است
سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فاصله غیرمجاز را بیشترین تخلفات جاده ای آذربایجان غربی در نوروز امسال عنوان کرد و گفت: ساعت بین ۱۷تا۱۸ اوج ساعات تردد در جاده های آذربایجان غربی است.

به گزارش آرمان خرد ؛ ایرج دست نشان افزود: از ۲۴ اسفند سال گذشته که زمان آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳ است تا ۵ فروردین سال جاری در مجموع بیش از ۶ میلیون و ۲۶۳ هزار وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان تردد کردند که از آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳ تاکنون طبق آمار ثبت شده توسط دوربین های نظارتی تردد در ورودی و خروجی های استان از مرز یک میلیون گذشت.

او با اشاره به اینکه از آغاز طرح نوروزی متوسط درصد تردد وسیله نقلیه سنگین ۷.۴۲درصد است، ادامه داد: طبق آمار ارائه شده از مرکز مدیریت راههای آذربایجان غربی، فاصله غیر مجاز با بیش ۴.۳۹درصد همچنان در صدر تخلفات جاده ای استان قرار دارد.

دست نشان با اشاره به اینکه متوسط تردد ساعاتی در استان ۲۲۳خودرو در ساعت است، اظهار کرد: در ۱۱روز گذشته از اجرای طرح نوروزی ، ساعت بین ۱۷تا۱۸ اوج ساعات تردد در جاده های آذربایجان غربی است.

او ادامه داد: همچنین از آغاز این طرح به ترتیب خودرو های سواری و وانت بار با بیش از ۵میلیون و ۷۹۸هزار تردد بیشترین میزان تردد را در جاده های آذربایجان غربی دارند.

مدیر کل راهداری استان تصریح کرد: همچون روال روزهای گذشته محور ملکان به میاندوآب با ثبت ۱۸۹هزار و ۷۸۸تردد ، پرتردد ترین محور استان از آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳است.

او با اشاره به اینکه در تمام محورهای مواصلاتی استان به همت تلاش نیروهای راهداری، تردد در جریان است، افزود: با توجه به فعالیت سامانه بارشی در برخی محورهای مواصلاتی استان از تمامی رانندگان تقاضا می شود برای داشتن سفر ایمن با سرعت مجاز و رعایت ایمنی اقدام به سفر کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا