خبرهای اقتصاد

افزایش ۲۰ درصد یارانه همه خانوارهای ۳ دهک اول از دوشنبه 29 خرداد

طرح ملی کالابرگ الکترونیکی مبنی بر افزایش ۲۰ درصدی اعتبار یارانه برای همه خانوارهای دهک اول، دوم و سوم از روز ۲۹ خرداد اجرا می‌شود.البته شرط بهره‌مندی از اعتبار افزایشی، خرید بیش از ۸۰ درصد یارانه ۴۰۰ هزار تومانی، معادل ۳۲۰ هزار تومان به ازای هر نفر از طریق کالابرگ الکترونیکی است.

به گزارش آرمان خرد، در این بیانیه آمده است: به منظور پوشش کامل سه دهک اول درآمدی و تحقق حمایت های دولت از تامین سبد غذایی خانوارها، افزایش اعتبار برای هر سه دهک از روز دوشنبه 9 خردادماه اعمال می شود.

بر اساس این اطلاعیه شرط استفاده از وام اضافه خرید بیش از 80 درصد یارانه 400 هزار تومانی معادل 320 هزار تومان برای هر نفر است.

این اطلاعیه می افزاید: خانوارها می توانند از وام خود یک ماه زودتر از واریز یارانه استفاده کنند، این طرح برای کلیه استفاده کنندگان اختیاری است.

شیر بدون چربی بطری، پنیر، مرغ، تخم مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، لبنیات، شکر، حبوبات و گوشت گاو منجمد 11 مورد اصلی در طرح محصولات الکترونیکی هستند.

8 زنجیره خرده فروشی بزرگ در این طرح مشارکت دارند و در شهرها و روستاهای کوچکتر بارکدخوان برای فروشندگان نصب می شود تا امکان دسترسی و امکان استفاده از کاتالوگ الکترونیکی برای عموم فراهم شود.

تمامی خانوارهای مشمول طرح می توانند از وام «شام» استفاده کنند و یا با نصب برنامه شبکه ملی تماس بگیرند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا