جشنواره «موسیقی خانقاهی» در سنندج با معرفی برترین ها به پایان رسید

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: جشنواره «موسیقی خانقاهی» با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

به گزارش زریان سرکه وت نجفی در گفت وگو با خبرنگار فارس از سنندج، اظهار کرد: جشنواره «موسیقی خانقاهی» به مناسبت هفته وحدت و نخستین سالگرد الحاق شهر سنندج به شبکه شهرهای خلاق موسیقی و به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر خلاق موسیقی سنندج در دستور کار این شهرداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه جشنواره «موسیقی خانقاهی» به واسطه شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت مجازی برگزار شد، خاطرنشان کرد: محورهای این جشنواره در دو بخش «تک نوازی دف» و «مولودی خوانی» برنامه ریزی شده بود که با استقبال هنرمندان در سراسر کشور روبرو شد.

وی از معرفی افراد برتر جشنواره «موسیقی خانقاهی» خبر داد و گفت: با نظر هیات داوران و به دلیل نزدیکی توان و تخصص هنرمندان در اجرا 8 نفر در بخش تک نوازی دف و دو گروه در بخش مولودی خوانی جشنواره برگزیده شدند.

نجفی ضمن تقدیر از تمام شرکت کنندگان و هیات داوران تصریح کرد: امسال این جشنواره برای نخستین بار برگزار شد و این احتمال وجود دارد که ضعف و کاستیهایی داشته باشد، دبیرخانه پذیرای هرگونه پیشنهادی از طرف صاحبنظران جهت ارتقاء کمی و کیفی جشنواره برای سالهای آینده است.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج در نهایت برگزیدگان این جشنواره را در دو بخش معرفی کرد و گفت: در بخش«دف نوازی» بهار دهستانی (اراک)، آتنا قرایی پور (تهران)، نازنین مهربانیان (یزد) و نیلوفر نوذری (اصفهان) و آقایان آرین رفیعی (سنندج)، آراز شیخی (سنندج)، محمد مرادی (سنندج) و زانا وکیلی (سنندج) و در بخش «مولودی خوانی» گروه «دیانت» به سرپرستی آقای سید ابراهیم حسینی و گروه «نالی» به سرپرستی آقای حمید وکیلی انتخاب شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا