جامعه

استاندار آذربایجان غربی: سیلوانا ظرفیت تبدیل به منطقه گردشگری جهانی را دارد

در کنار محرومیت ها و نادیده گرفتن ظرفیتی های بی نظیر گردشگری در منطقه سیلوانای ارومیه، استاندار آذربایجان غربی به معرفی ظرفیت های این منطقه تاکید کرد و گفت: سیلوانا ظرفیت تبدیل به یک منطقه گردشگری جهانی دارد.

محمدصادق معتمدیان در بازدید از مجتمع گردشگری ستاره سیلوانا با بیان لزوم حمایت دولت از مجتمع های گردشگری اظهار کرد: در منطقه سیلوانا وجود چنین مجتمع های گردشگری نیاز اساسی منطقه است تا در حوزه گردشگری پتانسیل منطقه را به مردم معرفی کند.

او افزود: منطقه سیلوانا پتانسیل تبدیل به یک منطقه گردشگری جهانی را دارد چراکه مناطق گردشگری زیبایی دارد و توسعه چنین مجتمع هایی موجب معرفی مناطق بکر منطقه و جذب گردشگر می شود.

معتمدیان با بیان اینکه در مجتمع های گردشگری از مشارکت مردمی باید بهره برد افزود: با ایجاد بازارچه و بخش صنایع دستی و همچنین با ایجاد فروشگاه های محصولات محلی و ارگانیک می توان مردم منطقه را نیز در توسعه گردشگری مشارکت داد که خود یکی از جاذبه های خاص است.

گفتنی است؛ بخش سیلوانای ارومیه به عنوان یکی از ۱۹ منطقه دارای اکسیژن خالص در جهان شناخته شده است. وجود چشمه‌ها و دریاچه‌هایی که از آب شدن طبیعی برف ارتفاعات به‌وجود می‌آیند، سیلوانا را به یک منطقه نمونه گردشگری در ایران و جهان تبدیل کرده است.

ظرفیت های مطلوب بخش سیلوانای ارومیه اما در حوزه گردشگری، توریسم سلامت، تولید گیاهان دارویی و داشتن مرز مشترک با کشور همسایه تا کنون نادیده مانده و با وجود فرصت های خارق العاده موجود در سطح بخش سیلوانا، هیچ گونه شناسنامه‌ای مشخص و معرفی نامه‌ای حتی درحد یک دفترچه برای ده‌ها جاذبه گردشگری این منطقه ارائه نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا