بین الملل

لاوروف تلاش فرانسه برای کاهش تنش ایران و امریکا را ستود

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به زمینه های گفت و گوی خودش با وزیر امور خارجه ایران از جمله ضرورت حفظ برجام، ابتکار فرانسه در میانجیگری و سیاست سازنده او در تلاش برای کاهش تنش ها ( بین ایران و امریکا) را ستود.

فرانس 24 دوشنبه شب گزارش داد: سرگئی لاوروف فروکاستن تنش های موجود و حفظ برجام را ضروری خواند. او با توجه به این موضوع، سیاست خارجی ماکرون در کمک به کاهش تنش ها و ابتکار سازنده او در میانجیگری را ارزشمند خواند.

محمد جواد ظریف در راستای سفرهای منطقه ای امروز عازم مسکو شد.

او در صدر یک هیأت عالی‌رتبه سیاسی در مسکو، در مورد روابط دوجانبه و همچنین آخرین تحولات حول اجرای برجام و کاهش تنش‌های منطقه‌ای، با همتای خود «سرگئی لاوروف» گفت‌وگو کرد.

تحرکات دیپلماتیک مکرون برای کاهش تنش ایران و آمریکا و دعوت از محمدجواد ظریف در هفته گذشته به نشست اخیر گروه ۷ در بیاریتز فرانسه، از نظر تحلیلگران و فعالان سیاسی، تلاش آشکار پاریس در مخالفت با سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران تعبیر شده است.

در ماهای اخیر، تلاش های میانجیگری افزایش یافته و مکرون در کنار برخی دیگر کشورها و اتحادیه اروپا تلاش می کند که زمینه‌ی گفت وگو و کاهش تنش بین ایران و آمریکا را مهیا سازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا