مهاجرت

شرایط و راه های مهاجرت به هلند

در اکثر موارد شرایط مهاجرت به هلند بسیار شبیه شرایط مهاجرت به اکثر کشورهایی است که مهاجرت را می پذیرند و از نظر شرایط زندگی راحت هستند و مسیرها و روش های مختلفی را شامل می شود که هر کدام مزایا و معایبی دارند. شرایط مردم در بین گزینه های موجود، گزینه های مهاجرت به هلند از طریق تحصیل و کار به عنوان گزینه های رایج و متناسب با شرایط مالی اکثر افراد ارائه شده است.

هزینه مهاجرت به هلند از طریق این روش ها نسبت به سایر روش های خاص مانند سرمایه گذاری در هلند کمتر است و متقاضیان می توانند با توجه به شرایط، الزامات و نکات مهم در این زمینه ها مناسب ترین اقدامات را انجام دهند.

گزینه های مهاجرت به هلند

مهم ترین نکته در مورد مهاجرت انتخاب مناسب ترین روش با توجه به شرایط و توانمندی های متقاضیان است و این امر تنها با داشتن دانش کافی از روش های مهاجرت به هلند محقق می شود. به اختصار این راه ها شامل موارد زیر است که در زیر به مهم ترین نکات و شرایط آن اشاره می شود.
روش های مشخصی مانند مهاجرت به هلند از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، پناهندگی و همچنین مهاجرت هنرمندان و ورزشکاران از مهم ترین گزینه ها در این زمینه است که هر کدام با شرایط و ضوابط متفاوتی اجرا می شوند.

مهاجرت تحصیلی به هلند

برای اکثر متقاضیان به خصوص جوانان، ساده ترین راه مهاجرت به هلند ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور می باشد. با توجه به اعتبار بالا و هزینه های مناسب تحصیل در مراکز آموزشی این کشور، این روش کاملا جذاب به نظر می رسد.

شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند

از جمله شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی هلند برای تحصیل در هلند در دانشگاه های این کشور، تسلط به زبان انگلیسی (آیلتس 6 برای لیسانس، آیلتس 6.5 برای کارشناسی ارشد و آیلتس 7 برای دکترا)، مدارک تحصیلی و تحقیقاتی، اثبات سابقه بد می باشد.

البته امکان داشتن یکی از مدارک مالی و پرداخت هزینه های دانشگاه و هزینه های جاری زندگی مورد قبول در هلند. هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور به طور متوسط ​​10000 یورو در سال است که البته شامل شرایط ویژه ای مانند تخفیف یا بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مستعدی است که منابع مالی کافی ندارند.

لازم به ذکر است که این روش یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به هلند نیست و دانشگاه های معروف هلند فقط افراد با توانایی های بالا را می پذیرند اما از نظر مالی ایده آل است و در این مرحله افراد یک مدرک دریافت می کنند. کار. به عنوان محققین حرفه ای در هلند، این دسته از دانشجویان مجبور به پرداخت شهریه نیستند.

همچنین یکی از راه های ایده آل برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل برای افراد زیر 18 سال، تحصیل در مدارس دولتی یا خصوصی این کشور است که برای بسیاری از والدین جذاب است. که بستگان آنها شهروند هلند هستند، آنها را به عنوان سرپرست دانشجویان معرفی کرده و بدین ترتیب شرایط مهاجرت افراد زیر 18 سال به هلند را فراهم می کند.

شرایط کار در هلند در طول تحصیل

برای دانشجویان عمومی که از روش مطالعه استفاده می کنند، در صورتی که دانشجویان دارای مجوز کار از اداره کار هلند باشند و فرد بتواند بخش قابل توجهی از هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش دهد، مجاز به کار تا 16 ساعت در طول هفته هستند. هلند به این ترتیب. همچنین کار تمام وقت برای دانشجویان در ماه های ژوئن، جولای و آگوست قانونی است.

پس از فارغ التحصیلی، اقامت فارغ التحصیلان دانشگاه هلند تا یک سال قابل تمدید است، در صورتی که افراد بتوانند در این مدت شغلی پیدا کنند، ویزای آنها از ویزای تحصیلی به ویزای کار تبدیل می شود و می توانند روند مهاجرت و دائم را ادامه دهند. اقامت در هلند بعد از 5 سال کار و زندگی مالیات).

مهاجرت کاری به هلند

مهاجرت کاری به هلند یکی از جذاب ترین راه های مهاجرت به هلند است و معمولا متقاضیان می توانند به راحتی ویزای کار هلند را از طریق پیشنهاد شغلی دریافت کنند و در صورت نداشتن تابعیت هلند موقعیت شغلی مورد نظر خود را تکمیل کنند. . آشنایی بیشتر با انواع ویزای کار هلند جزئیات و شرایط مهاجرت به هلند را روشن می کند.

ویزای کاری کوتاه مدت

ویزای کار کوتاه مدت هلند برای افرادی با مهارت های کاری عمومی یا خاص که به دنبال مهاجرت دائم به هلند نیستند و می خواهند از فرصت های کاری و مالی در هلند برای مدت کوتاهی استفاده کنند در نظر گرفته شده است. ویزا در نظر گرفته خواهد شد. این ویزا معمولا بر اساس دعوتنامه استخدامی کوتاه مدت 3 تا 6 ماهه صادر می شود و نوعی ویزای کار فصلی است.

ویزای کاری کارت آبی

ویزای کارت آبی هلند ویزایی است که متقاضیان با ارائه پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای هلندی دریافت می کنند. این نوع ویزای کاری که معمولا برای افرادی که دارای مدرک دانشگاهی و سابقه کار تخصصی هستند، یکی از بهترین راه های مهاجرت به هلند محسوب می شود، چرا که در اکثر موارد شرایط قانونی و مزایای شغلی این نوع پیشنهاد شغلی عالی است.ویزای کار GVVA

برای اتباع غیر اتحادیه اروپا مانند ایران، ویزای GVVA در بازه های زمانی 3 ماهه صادر می شود که تا سه سال قابل تمدید است. این ویزا مانند اکثر ویزاهای کاری هلند نیاز به دعوت نامه از یک کارفرمای هلندی دارد که در آن زمان متقاضیان می توانند درخواست دهند.

ویزای کار MVV

این نوع ویزای کار هلند که در واقع یک ویزای اقامت موقت هلند است برای افرادی در نظر گرفته شده است که دعوتنامه رسمی از طرف کارفرمای خود در هلند ندارند اما با توجه به تجربه و توانایی کاری خود قادر به کار و یافتن یک شغل در طول مدت ویزای اقامت. این روش یکی از راحت ترین راه ها برای مهاجرت ایرانیان به هلند از طریق استخدام است چرا که این نوع ویزا به دعوت نامه بستگی ندارد.

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در هلند یکی از امن ترین و آسان ترین راه ها برای مهاجرت به هلند است. البته این روش برای افراد با توانایی مالی بالا مناسب است و فرصت های مختلفی از جمله خرید ملک، ثبت شرکت، افتتاح کسب و کار، راه اندازی استارت آپ را فراهم می کند.

در مورد شرایط مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت، علاوه بر سرمایه اولیه (مثلا هزینه اولیه ثبت شرکت در هلند حدود 1 میلیون یورو است)، طرح های امکان سنجی اقتصادی مصوب دولت هلند و تعهد انجام کار و پرداخت مالیات و بیمه برای مدت مهاجرت و تابعیت این کشور و تکمیل پروسه اقامت دائم حداقل پنج سال طول می کشد.

راه اندازی یک استارت آپ خلاقانه یا خرید ملک در هلند تقریباً شرایطی مشابه اخذ اقامت دائم در این کشور دارد و متقاضیان باید به این شرایط کلی و جزئیات هر کدام توجه کافی داشته باشند.

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

ازدواج اتباع سایر کشورها با اتباع هلندی یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به هلند است و این افراد پس از سه سال اجازه اقامت در هلند را دارند.

شرایط مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

مهاجرت پناهندگی یکی از پیچیده ترین روش هاست و به دلیل متغیرهای زیادی که در شرایط و روش های پذیرش افراد به عنوان پناهنده در هلند دخیل است، نمی توان چارچوب و قوانین خاصی برای آن ارائه کرد.به طور خلاصه، این روش مهاجرت به هلند یا سایر کشورها، افرادی را جذب می کند که شرایط نامناسب سیاسی، مذهبی یا اجتماعی را در کشور خود تجربه کرده اند و دولت هلند ممکن است این افراد را به عنوان پناهنده در نظر بگیرد.

مهاجرت از طریق ویزای ال%

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا