جامعهسلامت

وزارت بهداشت نسبت به گرمازدگی ظرف چند روز آینده هشدار داد

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آمادگی مراکز درمانی برای روزهای گرم هفته خبر داد.
به گزارش گروه سلامت خبرگزاری آرمان خرد، سعید کریمی با اشاره به هشدارهای هواشناسی مبنی بر گرمتر شدن هوا طی سه روز آینده، گفت: تمامی مراکز درمانی برای پذیرش بیماران گرمازا و پرخطر در حالت آماده باش هستند.

وی افزود: کودکان زیر 4 سال، افراد بالای 65 سال، افراد مبتلا به بیماری های قلبی، دیابت، فشار خون و سایر افراد پرخطر بیشتر در معرض گرمازدگی هستند و نیاز به مراقبت از خود دارند. .

معاون درمان وزارت بهداشت هشدار داد: بدن پس از تعامل باید بتواند با محیط تبادل گرما کند و بتواند خنک شود، وقتی دما از 40 درجه بالاتر می رود این تبادل حرارتی مشکل ساز می شود.

کریمی گرمازدگی را ضعف، بی حالی، خشکی شدید دهان، اسپاسم عضلانی، افت فشار خون، غش، غش، ضعف مفرط و حتی در موارد شدید کما عنوان کرد و با توجه به علائم آن گفت: در جای سایه یا خنک به دور از گرما و نور خورشید نگهداری شود.

او گفت: «در یک روز بسیار گرم با گرمای شدید که طی چند روز آینده پیش‌بینی می‌شود، حتی در صورت امکان نباید بین ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر از خانه خارج شوید.کریمی تاکید کرد: به همه توصیه می شود که مایعات خنک مانند آب یا آب لیمو بنوشند و در جای خنک بمانند. مایعات در روزهای گرم باید دوباره پر شوند.

وی در پایان گفت: در صورت مشاهده علائم شدید گرمازدگی باید آنها را به اورژانس ببرید و به پزشک مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا