جامعه

مدیرکل آموزش و پرورش: آذربایجان غربی ١٧٠٠ کلاس درس نیمه تمام دارد

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر ۱۷۰۰ کلاس درس نیمه تمام در استان داریم که در تلاش هستیم با استفاده از ظرفیت خیرین و مولدسازی این کلاس‌ها را در سریعترین زمان به اتمام برسانیم.

علی مطهری، در نشست خبری افزود: در ۲.۵سال اخیر ۱۰۳۴ کلاس به تعداد کلاس‌های درس استان اضافه شده و برای رسیدن به میانگین کشوری در استان ۵ هزار کلاس درس نیاز است.

او تصریح کرد: در حال حاضر ۱۷۰۰ کلاس درس نیمه تمام در استان داریم که در تلاش هستیم با استفاده از ظرفیت خیرین و مولدسازی این کلاس‌ها را در سریعترین زمان به اتمام برسانیم.

مطهری با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ عنوان برنامه شاخص در هفته معلم برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: نواختن زنگ سپاس از معلم، اعزام ۴۵ معلم، مدیر، مشاور نمونه استانی به دیدار با مقام معظم رهبری، تجلیل ۲۰معلم نمونه و منتخب استانی، نشست صمیمی با بازنشستگان فرهنگی، نشست فرهنگیان با استانداران از جمله این برنامه‌ها هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه کمبود معلم یک مسئله کشوری است، اظهار کرد: برای سال تحصیلی جدید ۲۲۰۰نیروی جدید از طریق آزمون استخدامی، هزار معلم از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان جذب خواهیم داشت.

او ادامه داد: برای سال تحصیلی جدید میزان افزایش شهریه مدارس غیر دولتی حدود ۴۰درصد در نظر گرفته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا