خبرهای سیاسی

ثبت اموال و دارایی‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی

رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از دو هفته گذشته بازرس قوه قضاییه در مجلس شورای اسلامی مستقر شد تا اموال و دارایی‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی را ثبت کند.

وی افزود: همچنین در سامانه سادا برای هر نماینده یک اکانت تعریف شده است تا خود نماینده‌ها بتوانند در این سامانه اموال خود را ثبت یا ویرایش کنند. همچنین نماینده‌ها موظف شدند تا به صورت شفاف دارایی‌های خود را اعلام کنند و اگر مغایر گفته‌های خود باشد با آن‌ها برخورد خواهد شد.

نماینده مردم گرگان در مجلس گفت: مجلس در حوزه شفافیت به عنوان یک گام موثر در مبارزه با فساد، پیش قدم شده به گونه‌ای که آرا و اموال نمایندگان ثبت شده است و هفته گذشته، تمامی نمایندگان اموال خود را ثبت کرده‌اند. این اقدام مجلس و قوه قضاییه به خاطر نزدیکی به انتخابات مجلس شورای اسلامی و نماینده‌ها موظف هستند تا اموال خود را ثبت کنند تا مشخص شود که آن‌ها در زمان نمایندگی خود از رانت و جایگاه خود سواستفاده نکرده باشند.

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (۱۲۳) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران مصوب جلسه علنی روز یک شنبه مورخ ۱۷/۲/۱۳۹۱ مجلس که با عنوان طرح یک فوریتی رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران به مجلس شورای اسلامی تقدیم و مطابق اصل یکصد و دوازدهم (۱۱۲) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال و با اصلاحات کلی از سوی آن مجمع مصلحت نظام تشخیص موافقت و ابلاغ شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا