خبرهای سیاسییاداشت ها

برسد به دست ریس جمهور پزشکیان

 

✍️به قلم حمزه مرادی وکیل دادگستری- بوکان

جناب آقای پزشکیان، حصرتعالی در انتخابات کشور بی وقفه از توانای های بالای افرادی از اقوام و اهل سنت گفته اید و حال که همه به خوبی میدانیم وضعیت باید رو به بهبودی سوق داده شود که باید به فال نیک گرفت. رفع تحریمها، بهبود وضعیت اقتصادی توجه به شاخص های درمان همه خواسته مردم است اما نکته مهم ایجاد بستری مناسب برای رشد بهتر اقوام و اقلیت ها، اهل سنت و رفع نگاه امنیت محور نسبت به مردم حاشیه کشور، خواسته ی شیرین و محقق پذیر است.

????️جناب آقای پزشکیان رای مردم چک سفید امضا به شما نمی باشد ناخواسته بخشی مردم ایران با تبعیض مواجهه شده اند اما یقینا به خوبی می دانیم نیاز به بستری است تا در سراسر کشور این وضعیت محقق گردد که فارغ از هر مذهب و قومی و به صرف توانمندی و همراه بودن با اصل ساختار کشور بتواند در هر پست بالای استانی و کشوری صاحب منصب شود. کسی نمی گوید چنین نیست اما قطعا اندک است.

????️اگر هر بخش از اقوام کشور خود را در بدنه کشور سهیم بداند بی گمان بیش از پیش خود را مدافع کشورش می بیند مگر غیر از این نیست نزد خداند هیچ کسی بر دیگری برتری ندارد مگر بر اساس تقوای الهی. مگر غیر از این است تمامی اقوام و مذاهب موجود در کشور در قانون اساسی به رسمیت شناخته و دارای احترام هستند. مگر غیر از این است که تمام اقوام به مانند حلقه ی در هم تنیده، این کشور را تشکیل داده است.

????️بعنوان شهروندان کرد اهل سنت درخواست داریم که نگاه شهروند درجه دوم از اقوام و اقلیت ها و اهل سنت و کرد و بلوچ و آذری حذف گردد. این کشور به حضور این مردم رنگ و بوی آرامش دارد‌. شما که خود قوم آذری هستید و در میام قوم کردها زندگی کرده اید و به گواه بیانات خود در کرمانشاه اذعان داشته اید که تمام خاطرات شما مربوط به کردستان است و مدتی نیز ظاهرا در سیستان و بلوچستان و در بین بلوچ ها و اهل سنت نیز بوده اید بهتر از هر کسی درد تبعیض و محرومیت اقوام و اقلیت ها را درک می کنید بهتر می دانید یک کرد اهل سنت علی رغم شایستگی هایش به سختی به مراتب بالا می رسد اگر شما این تبعیض را ریشه کنید قطعا ریشه و نهال عدالت واقعی برای همیشه در این کشور نهاده خواهد شد چرا که شما نزدیک ترین ریس جمهور به تمامی اقوام در تاریخ انقلاب اسلامی می باشید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا