خبرهای سیاسی

استاندار آذربایجان غربی: مردم سعی کنند در ساعات اولیه در شعبات اخذ رای حاضر شوند

استاندار آذربایجان غربی با دعوت از جاماندگان دور اول انتخابات برای حضور در دور دوم گفت: همه زیرساخت ها برای حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای آماده شده است.

به گزارش  آرمان خرد، محمدصادق معتمدیان روز جمعه پس از انداختن رای خود به صندوق در شعبه میدان انقلاب ارومیه افزود: مخاطب من افرادی هستند که در دور اول انتخابات ریاست جمهوری به هر دلیلی نتوانستند شرکت کنند؛ با توجه به مهم بودن انتخابات ریاست جمهوری در این دوره شرکت کرده و از حق قانونی خود استفاده کنند.

او اظهار کرد: همچنین شهروندان سعی کنند در ساعات اولیه در شعبات اخذ رای حاضر شده و آرای خود را به صندوق های رای بیاندازند.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: ۲ هزار و ۳۵۷ شعبه اخذ رای در استان برای برگزاری انتخابات در نظر گرفته شده و ۴۲ هزار نفر نیز عوامل اجرایی و نظارتی هستند.

معتمدیان اضافه کرد: زیرساخت های لازم نیز به شکل مطلوب برای برگزاری انتخابات مهیا شده و اینترنت و برق پایدار هم به شکل خوبی تامین شده است.

دور نخست چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جمعه گذشته، هشتم تیر برگزار شد و به دلیل کسب نشدن اکثریت مطلق آرا توسط هیچ کدام از نامزدهای حاضر در آن انتخابات شامل مسعود پزشکیان، مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف، این انتخابات به دور دوم کشیده شد.

در دور دوم نیز مسعود پزشکیان و سعید جلیلی برای نشستن بر کرسی ریاست جمهوری با هم رقابت می کنند.

در این دور که از هشت صبح امروز، جمعه آغاز شده ، کسب اکثریت نسبی نیاز است و هرکسی که رای بالاتری بیاورد، نهمین رییس جمهوری اسلامی ایران در چهاردهمین دوره خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا